5 auksinės taisyklės, kaip prižiūrėti plaukus vasarą

5 auksinės taisyklės, kaip prižiūrėti plaukus vasarą

Atostogų sezonas jau įsibėgėjo, tačiau ar nekilo klausimas, kaip tinkamai pasirūpinti plaukais, kad jie ne tik atrodytų, bet iš tikrųjų ir būtų sveiki?


1. Ar pastebite, kad vasarą plaukai linkę labiau riebaluotis? Taip yra dėl dažnesnio prakaitavimo ir suaktyvėjusios riebalinių liaukų veiklos. Bent kartą per mėnesį atlikite galvos odos šveitimą. Pilingas sureguliuos riebalinių liaukų kiekį, dėl kurio plaukai ims rečiau riebaluotis.

2. Neikite miegoti šlapiais plaukais, nes šlapio plauko žvyneliai yra atviri, todėl plaukas lengviau praranda drėgmę ir yra ypač pažeidžiamas. Geriausia prieš miegą sausus plaukus supinti į kasą.

3. Jeigu plaukai ypač sausėja, prarado gyvybingumą, o ir galiukai pradėjo stipriau skilinėti, rekomenduojame nakčiai sausus plaukus ištepti drėkinamąja kauke ir plaukus išsitrinkti tik ryte. Mat drėgni plaukai sukuria vandens barjerą tarp plaukų ir kaukės ir taip apsunkėja naudingųjų medžiagų įsisavinimas.

4. Kad ir kaip norėtųsi, nesukite plaukų į kuodą – jie ims sparčiau sausėti ir lūžinėti. Naudokite tik švelnaus audinio plaukų gumytes, geriausia šilkines, pagalvių užvalkalus taip pat rinkitės iš šio audinio. 

5. Geriausia šukuosena – šukuosenos nebuvimas. Venkite šukuosenų, kurios reikalauja smarkiai surišti ar suveržti plaukus. Jie ir taip sausėja dėl oro aplinkybių, tad suteikite plaukams daugiau laisvės ir atsipalaiduokite.


Atraskite plaukų priemones ČIA!