Detoksikacija – ne tik organizmo valymas

Detoksikacija – ne tik organizmo valymas

Vis dažniau viešumoje galima išgirsti žodį detoksikacija. Tačiau ką ji iš tikrųjų reiškia? Trumpai tariant, detoksikacija – tai susikaupusių toksinių medžiagų, susidarančių dėl neigiamo aplinkos poveikio ir netinkamo gyvenimo būdo, pašalinimas iš organizmo. Geriausiai žinomas viso organizmo „valymas“, tačiau ne ką mažiau svarbi yra ir veido odos bei plaukų detoksikacija. Ji užtikrina odos ląstelių išsivalymą nuo nereikalingų ir toksinių medžiagų, todėl oda atrodo gaivi, skaisti ir atjaunėjusi, o plaukai žvilgantys ir sveiki. Taigi kaip tinkamai atgaivinti aplinkos paveiktus plaukus ir odą? 

Detoksikacija odai

Vienas didžiausių žmogaus kūno organų yra oda, todėl jai tenka didžiausias iššūkis kovojant su neigiamais aplinkos veiksniais. Oda kenčia dėl rūkymo, streso, netinkamos mitybos ir nemigos, taip pat aplinkos poveikio: saulės, temperatūros pokyčių, oro taršos, kosmetikos likučių, riebalų pertekliaus ir negyvų ląstelių sluoksnio odos paviršiuje. Visa tai paspartina ne tik raukšlių atsiradimą – veidas atrodo papilkėjęs ir praradęs skaistumą bei lygumą, taip pat sutrinka odos ląstelių regeneracija ir užkemšamos poros, todėl gali pasireikšti įvairios alerginės reakcijos, padidėti odos jautrumas.

Priemonės, turinčios detoksikacinį poveikį, pašalina toksinus ir nešvarumus, kurie nusėda ant odos, suteikia natūralaus sveiko švytėjimo, ramina sudirgimus ir mažina veido raudonį bei efektyviai apsaugo nuo aplinkos taršos. Odą būtina reguliariai detoksikuoti, kad galėtumėte išvengti didesnių odos problemų ar sumažintumėte aplinkos ir gyvenimo būdo sukeliamą žalą.

Detoksikacija plaukams

Plaukai, kaip ir oda, taip pat patiria nemenką žalą iš aplinkos: juos veikia įvairūs nešvarumai, naudojamos plaukų kosmetikos priemonės, tiesinimas, džiovinimas džiovintuvu ar dažymas –  visi šie veiksniai palieka pėdsakų, dėl kurių užsikemša galvos odos poros, plaukai praranda sveiką išvaizdą ir žvilgesį. Būtent todėl plaukus ir galvos odą reikia detoksikuoti – giliai išvalyti silikonus, naftos likučius, toksinus. 

Kaip žinoti, ar jūsų plaukams reikia detoksikacijos? Jei jaučiate niežėjimą, galvos oda yra riebi, lūžinėja plaukų galiukai ar slenka plaukai – laikas juos detoksikuoti. Valant plaukus ir galvos odą yra atveriamos poros, pašalinami susikaupę grožio produktų likučiai, suragėjusios ląstelės, stimuliuojamas naujų ląstelių dauginimasis ir plaukų augimas, išvalomos pleiskanos.

Šią procedūrą naudinga atlikti reguliariai – priemonės su detoksikuojančiu efektu padės pašalinti negyvas odos ląsteles ir palaikys sveiką galvos odą ir plaukus. 


Mūsų rekomenduojamas priemones odai su detoksikaciniu efektu galite rasti čia.

Mūsų rekomenduojamas priemones plaukams su detoksikaciniu efektu galite rasti čia.