Odos drėkinimas: kodėl jis toks svarbus?

Odos drėkinimas: kodėl jis toks svarbus?

Oda yra didžiausias kūno organas, kurio ląstelės (kaip ir didelės dalies viso organizmo) yra sudarytos iš vandens. Jeigu kūnui trūksta vandens, oda pirmoji tai pajus – ji papilkės, praras švytėjimą, taps šiurkšti, bus jaučiamas tempimo jausmas.

Nesvarbu, Jūsų oda riebi, mišri ar sausa, turinti raukšlių ar spuogelių – jai būtinas drėkinimas. Juk vanduo – gyvybės šaltinis! Tad ir odos gyvybingumas ne ką mažiau priklauso nuo vandens kiekio. 


Kodėl taip svarbu drėkinti odą?

Tiesa, kad veido odos priežiūra priklauso ir nuo metų laiko, ir nuo odos tipo, ir nuo jos būklės. Tačiau visais atvejais ją būtina drėkinti. Kodėl? Mat odos būklė ir išvaizda priklauso nuo drėgmės kiekio joje: dehidratacija ir išsausėjimas spartina odos senėjimo procesus, gilina raukšles, mažina odos elastingumą ir atsparumą neigiamiems aplinkos veiksniams.

Bet ar žinojote, kad sausa ir dehidratuota oda – nėra tas pats? Nors sausos ir dehidratuotos odos simptomai gali būti panašūs, tačiau tai dvi skirtingos odos būklės. Sausa oda – tai vienas iš odos tipų, kai natūraliai išsiskiria mažiau riebalų, todėl tokiai odai dažnai stinga drėgmės. Ši savybė užkoduota genetiškai. Dehidratuota oda – tai ne odos tipas, o laikina būklė, kuomet odai trūksta drėgmės, kitaip tariant – vandens. Įdomu tai, kad dehidratacija gali varginti visus odos tipus. Tokiai ištroškusiai odai reikia ypatingos priežiūros.


Kas sukelia odos dehidrataciją?

Odos dehidrataciją gali sukelti tiek išoriniai, tiek vidiniai veiksniai. Išoriniai veiksniai (šaltis, vėjas, saulė, oro kondicionieriai, užterštas oras, odos šveitimas ir prastos kokybės priemonės) pažeidžia apsauginį odos sluoksnį (hidrolipidinį odos barjerą), todėl iš epidermio greičiau išgaruoja vanduo. Dėl vidinių veiksnių (paveldimumo, vitamino A trūkumo, senėjimo procesų ir hormoninės sistemos pokyčių) sumažėja makromolekulių ir natūralių drėkinamųjų faktorių komponentų, kurie atsakingi už molekulių surišimą ir vandens palaikymą.


Ar užtenka naudoti tik drėkinamąjį kremą?

Odos išorinis sluoksnis (epidermis) yra padengtas smulkia vandens ir lipidų plėvele. Kai šis sluoksnis tinkamai drėkinamas, oda tampa elastinga, skaisti ir gaivi. Kai odai trūksta drėgmės, ji išsausėja ir pradeda pleiskanoti, papilkėja, atrodo pavargusi.

Užtikrinti tinkamą drėgmės lygį organizme gali pakankamo vandens kiekio vartojimas. Tad nepamirškime gerti vandens – tai yra pirmasis žingsnis sveikos ir skaisčios odos link. Antrasis žingsnis – odos tipą atitinkantis drėkinamasis kremas. Kiekvienas odos tipas turi jam būdingų papildomų poreikių, todėl labai svarbu, kad drėkinimas užtikrintų ir tinkamą odos priežiūrą. 

Beje, labai svarbu naudoti ir apsaugą nuo saulės. Drėkinamųjų kremų naudojimas atrodo kaip neatsiejama odos priežiūros dalis, tačiau kremą nuo saulės taip pat reikia tepti reguliariai. Juk saulė skleidžia UV spindulius, kurie yra pagrindinė raukšlių, amžiaus dėmių ir kitų matomų senėjimo požymių priežastis.

Taigi, sveikos odos pagrindas – sudrėkinta oda, spinduliuojanti jaunatviškumu ir gaivumu.


Mūsų rekomenduojamas drėkinamąsias priemones rasite ČIA.