Plaukelių epiliacija lazeriu ar fotoepiliacija – ką pasirinkti?

Plaukelių epiliacija lazeriu ar fotoepiliacija – ką pasirinkti?

Plaukelių šalinimas lazeriu ir fotoepiliacija yra populiariausios šiuolaikinės estetinės dermatologijos procedūros, kurios jau spėjo nurungti tradicinę namų depiliaciją vašku ar skutimąsi peiliukais. Tiek lazeris, tiek fotoepiliacija yra panašios procedūros ir suteikia ilgai išliekantį efektą, todėl kyla nemažai klausimų, kuo gi jos skiriasi? Štai keletas esminių jų skirtumų.

1. Fotoepiliacija – plaukų šalinimas intensyvia pulsine šviesa – IPŠ (angl. Intense Pulsed Light – IPL) skleidžia kelių bangos ilgių šviesą, todėl veikia mažiau selektyviai nei lazeris, o plaukuose esantis melaninas taip gerai nesugeria šviesos. Lazerio technologija skleidžia vieno bangos ilgio spindulį ir veikia selektyviai, t. y. tiksliai sunaikina plauko folikulą, iš kurio formuojasi plauko užuomazga, taip ilgam laikui pašalinant plaukelius. 

2. Fotoepiliacija (IPŠ) yra silpnesnė procedūra, tačiau sudaro didesnį šviesos blyksnio plotą – vienu metu veikiamas didesnis odos paviršius, todėl procedūra atliekama greičiau. Lazeris vienu metu paveikia tik mažą odos plotą, todėl procedūra tampa kiek ilgesnė.

3. Intensyvi pulsinė šviesa veikia ne tik plauką, bet ir aplinkinius audinius, kurie gali būti nežymiai pažeisti, todėl plaukeliai po epiliacijos atauga šviesesni. Tuo tarpu lazerio išskiriama energija yra sugeriama plauko ir jo folikulo, tad aplinkui esantys audiniai ir oda nėra pažeidžiami, o plaukeliai atauga tokie patys.

4. Fotoepiliacijos metu intensyvūs šviesos impulsai gali sukelti švelnų šilumos pojūtį, kuris praeina vos per kelias akimirkas. Šios procedūros metu plaukeliai pašalinami be skausmo, todėl ji puikiai tinka visiems (net ir jautrios) odos tipams. 

Plaukelių šalinimas lazeriu yra skausmingesnis, o dėl spindulio intensyvumo gali padidėti odos pigmentacija arba atsirasti odos paraudimas, tačiau dėl inovatyvios ir intensyvios vėsinimo technologijos nemalonūs pojūčiai akivaizdžiai sumažėja.

5. IPŠ aparatai yra universalesni – jais galima ne tik pašalinti plaukelius, sumažinti veido raudonį, išsiplėtusius kapiliarus, bet ir atjauninti odą. Lazeriai yra specializuoti aparatai, todėl jais galima atlikti vienos rūšies procedūras, pavyzdžiui, tik plaukų šalinimą be papildomo odos fotoatjauninimo.

6. Norint plaukelius pašalinti fotoepiliacijos būdu, prieš procedūros dieną nereikia atauginti plaukelių, kaip kad reikia šalinant plaukus lazeriu – procedūros dieną plaukeliai turi būti ataugę bent 0,8 mm arba 3 dienas nedepiliuoti.

7. Fotoepiliacija negali būti atlikta iškart po saulės vonių ar ant įdegusios odos – reikia palaukti 15 dienų, o procedūrą lazeriu galima taikyti iš karto.


Kas gali atlikti procedūras?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad lazeriai yra žymiai galingesni įrenginiai nei fotoepiliacijos, IPL aparatai, todėl su lazeriais gali dirbti specialistai, turintys medicininį išslavinimą, o fotoepiliacija yra skirta ir kosmetologams bei kūno specialistams, kurie atlieka estetines procedūras.

Plaukelių šalinimo lazeriu ir intensyvia pulsine šviesa aparatus rasite ČIA