Vitaminai, padedantys kovoti su plaukų slinkimu

Vitaminai, padedantys kovoti su plaukų slinkimu

Padažnėjęs plaukų slinkimas gali išgąsdinti ne vieną. Pirmiausia, imame ieškoti išorinės pagalbos: perkame įvairias plaukų priemones nuo slinkimo, naudojame tam skirtus šampūnus ar koncentratus ampulėse. Taip, jos tikrai naudingos ir stabdo plaukų slinkimą, tačiau galbūt šis nemalonus procesas signalizuoja, kad mūsų organizmui kažko trūksta?

Dalijamės pagrindiniais vitaminais, kurie ne tik sumažins plaukų slinkimą, bet ir sustiprins organizmą.


Vitaminas A

Šis vitaminas reikalingas visų organizmo ląstelių augimui. Vitaminas A padeda odos liaukoms gaminti sebumą – aliejingą medžiagą, kuri yra reikalinga galvos odos drėkinimui. Be to, vitaminas A skatina kolageno gamybą.

Maisto produktai, kuriuose yra daug beta karoteno, virstančio vitaminu A: saldžiosios bulvės, moliūgai, morkos, špinatai ir lapiniai kopūstai. 


Vitaminas C

Jis reguliuoja galvos odos riebalus, todėl plaukų šaknys tampa mažiau pažeidžiamos. Vitaminas C yra stipriausias antioksidantas, kuris ne tik stimuliuoja kolageno sintezę, bet ir apsaugo plaukus nuo aplinkoje esančių laisvųjų radikalų poveikio – dėl jų plaukai mažiau slenka ir sparčiau auga.

Vitamino C rasite citrusiniuose vaisiuose, paprikose, braškėse, pomidoruose. 


Vitaminas D

Šis vitaminas skatina plauko folikulo formavimąsi, iš kurio ir auga plaukas. Vitamino D trūkumas gali sukelti spartesnį plaukų slinkimą.

Norėdami gauti daugiau vitamino D, į savo racioną įtraukite riebios žuvies, menkių kepenų aliejaus, dribsnių, kiaušinių, duonos, jogurto, grybų. Arba galite maudytis saulės spinduliuose :)


Vitaminas E

Tai vienas stipriausių gamtoje randamų antioksidantų, kuris spartina kolageno gamybą. Šis baltymas plaukams yra tarsi statybinė medžiaga, tad stiprina plaukus ir skatina jų augimą. Be to, vitamino E antioksidacinės savybės apsaugo plaukus nuo neigiamo aplinkos poveikio ir UV spindulių.

Vitamino E galite rasti saulėgrąžų sėklose, špinatuose, avokaduose ir migdoluose.


Geležis

Skatina plaukų augimą, suteikia jiems stiprumo ir storio.

Geležies rasite tokiuose maisto produktuose kaip kiaušiniai, raudona mėsa, lęšiai, špinatai, austrės ir moliuskai. 


Cinkas

Skatina plaukų augimą ir teigiamai veikia folikulus supančias riebalų liaukas. 

Cinko galite rasti daugelyje įprastų maisto produktų, tokių kaip jautiena, špinatai, kviečių gemalai, moliūgų sėklos, austrės ir lęšiai. 


Išbandykite mūsų turimas priemones nuo plaukų slinkimo ČIA.