Peptidai vs. biomimetiniai peptidai

Peptidai vs. biomimetiniai peptidai

Grožio pasaulyje peptidai jau ne vieną dešimtmetį yra vertinami kaip vienas veiksmingiausių ingredientų, kovojančių su priešlaikinio senėjimo požymiais. Tai natūralūs baltyminiai junginiai, sudaryti iš dviejų ar daugiau aminorūgščių, kurias mūsų oda naudoja baltymams (kolagenui, elastinui ir keratinui) kurti. 

Didelio dėmesio sulaukusi naujiena grožio srityje – biomimetiniai peptidai, kurie, priešingai nei įprasti peptidai, yra sudaryti iš mažų ir judrių molekulių, palaikančių odos tvirtumą ir elastingumą.

Unikali biomimetinių peptidų savybė – jų sudėtis yra visiškai identiška žmogaus organizmo peptidų sudėčiai, todėl jie veikia lygiai taip pat, kaip ir natūraliai susidarantys baltyminiai junginiai. Taigi šie naujos kartos biomimetiniai peptidai geba ne tik veiksmingai įsiskverbti į audinius, bet ir nesukelia jokių alerginių reakcijų.

Inovatyvios formulės kosmetikos priemonės su biomimetiniais peptidais atlieka daug organizmui svarbių funkcijų: gerina veikliųjų medžiagų įsiskverbimą į odą, stabdo plaukų slinkimą, gerina odos regeneraciją, turi anticeliulitinį poveikį bei skaido kūno riebalus.

Bene didžiausias šių biomimetinių peptidų privalumas yra tas, kad jie be jokių injekcinių procedūrų odai suteikia botokso efektą – natūraliai užpildo odos raukšles, stangrina odą (turi liftinguojantį poveikį) ir atkuria jos tūrį, todėl oda atrodo natūraliai elastinga.

Pažangi dermokosmetika, papildyta biomimetiniais peptidais, ląstelių lygmenyje stimuliuoja įvairius odos gyvybinius procesus: natūralių odos baltymų sintezę, detoksikaciją, ląstelių atsparumą žalingiems aplinkos veiksniams, taip pat kontroliuoja odos tonusą, jautrumą ir hormoninį aktyvumą. Kadangi baltymai yra svarbiausia odos statybinė medžiaga, šie naujos kartos peptidai palaiko savaiminį odos atsinaujinimą, stabdo senėjimo procesus ir padeda išsaugoti odos jaunystę.