4 faktai apie vyrų odą ir jos priežiūra

4 faktai apie vyrų odą ir jos priežiūra

Vyrų oda akivaizdžiai skiriasi nuo moterų. Tai lemia tiek vidiniai, tiek ir išoriniai veiksniai. Be genetinių priežasčių didžiulę reikšmę turi fiziologinės – didesnis vyriškų hormonų androgenų kiekis kraujyje.


Štai 4 esminiai vyrų ir moterų odų skirtumai:

Tekstūra

Vyrų oda yra šiurkštesnė, o jos sluoksniai net 25 % storesni nei moterų, tačiau skusdamiesi vyrai nuolat ją eksfolijuoja. Dėl to jų oda dažnai yra žymiai jautresnė nei moterų. Tai paskatina ir greitesnį odos senėjimą.


Poros

Vyrai dažniau skundžiasi spuogais, nes jų odos poros yra didesnės. Taigi, nesunku suprasti, kodėl jų oda pritraukia daugiau nešvarumų ir greitai užsikemša.


Odos blizgesys

Vyrų oda dažniausiai yra bus kur kas riebesnė už moterų, net jei abu būtų riebiaodžiai. Dėl didesnių porų išsiskiria ir daugiau riebalų.


Kolageno tankis

Vyrų oda turi didesnį kolageno tankį nei moterų, todėl vyrai atrodo jaunesni nei tokio pačio amžiaus moterys.


Kaip vyrams prižiūrėti odą?

Po skutimosi sudirgusi oda kankina kas antrą vyrą. Todėl kosmetika skutimuisi turi ne tik užtikrinti gerą peiliukų slydimą, bet ir procedūros švelnumą, komfortiškumą, kad būtų išvengta odos sudirgimo. Svarbu nepamiršti naudoti ne tik priemones skutimuisi, bet ir kremus, gelius po skutimosi, kurie nuramina odą.

Nors vyrų oda taip greitai neišsausėja kaip moterų, papildomas drėkinimas kremu turėtų atsirasti kiekvieno vyro rutinoje. Drėkinamąjį kremą reikėtų rinktis pagal odos tipą: sausesnei odai labiau tiks riebesnis kremas, o riebesnei – lengvos tekstūros arba gelinės priemonės. Idealiu atveju kosmetinės priemonės turi būti su UV filtrais (mažiausiai SPF 10) ir komponentais, kurie saugo odą nuo temperatūrų pokyčių, fotosenėjimo.


Priemones vyrams galite atrasti ČIA.