5 patarimai, kaip prižiūrėti brandžią odą

5 patarimai, kaip prižiūrėti brandžią odą

Skaisti, švytinti ir stangri oda – kiekvienos moters svajonė. Deja, nežinome, kaip sustabdyti laiką, bet galime padėti kuo ilgiau išlaikyti odos jaunystę tinkamai ja rūpinantis. 

Odos senėjimo procesai prasideda sulaukus 25-erių metų, nuo 35-erių ji vis mažiau aprūpinama drėgme bei reikalingomis medžiagomis. Brandžios odos bruožas yra ne tik raukšlių atsiradimas – odai senstant plonėja poodinis riebalinis sluoksnis, nyksta kolageno ir elastino skaidulos, todėl oda praranda stangrumą, ima glebti ir raukšlėtis. Keturiasdešimties sulaukusių moterų oda jau vadinama brandžia ir reikalauja ypatingos priežiūros. 

Viena svarbiausių taisyklių, prižiūrint brandžią odą – vengti veiksnių, galinčių pakenkti lipidų sluoksniui ir mažinančių odos ląstelių regeneraciją. Šiems veiksniams priskiriama: muilas, UV spinduliai, aštrūs šveitikliai, nesubalansuotos dietos, stresas, užterštas oras, nekokybiškos kosmetikos priemonės.

Štai keletas patarimų, kaip geriausiai prižiūrėti brandžią odą:

1. Valymas ir prausimas. Veido prausimas turi būti svarbus ne tik toms moterims, kurios nori nuvalyti makiažą, bet ir toms, kurios nenaudoja kosmetikos. Per dieną oda išskiria nereikalingų riebalų, kurie pasiskirsto ant odos paviršiaus. Be to, ją padengia dulkės ir kiti nešvarumai, todėl odos valymas yra būtina kasdienė veido priežiūra dalis. Maža paslaptis: tepant kosmetikos produktus ant švarios odos jie gali patekti giliau į odą ir veikti dar efektyviau!

Brandžią odą reikia nuplauti švelniu, nedirginančiu pieneliu, prausikliu ar specialiu vandeniu. Prausikliai, kurių pH yra aukštas, pavyzdžiui, įprasti šarminiai muilai, yra netinkamos priemonės, nes jie suardo apsauginę odos plėvelę ir keičia normalų odos rūgštingumą (pH) – dėl to oda netenka vandens, sausėja, šerpetoja ir galiausiai sensta anksčiau laiko.

2. Paakių odai – ypatinga priežiūra. Paakių oda – ploniausia ir jautriausia, todėl ji sensta, praranda stangrumą ir raukšlėjasi greičiausiai. Kol odoje dar neprasidėjo senėjimo procesai, galima paakiams naudoti tą patį veido kremą. Tačiau brandžiai odai būtinas atskiras paakių kremas su būtent jautriai, plonai odai pritaikyta veikliųjų medžiagų koncentracija.

3. Drėkinimas, drėkinimas ir dar kartą drėkinimas. Kadangi laikui bėgant oda sausėja dėl sebumo kiekio mažėjimo, ją reikia nuolat drėkinti. Viena pagrindinių smulkių raukšlelių priežasčių yra nepakankamas odos drėkinimas, todėl ypač svarbu į grožio rutiną įtraukti ir drėkinamąjį veido kremą, kuris padeda išlaikyti stangrią, elastingą ir lygią odą, lėtina raukšlių atsiradimą. 

Ieškokite drėkinamojo kremo, kuriame yra vandenį surišančių drėkinamųjų medžiagų, tokių kaip glicerinas ir hialurono rūgštis. Tačiau įsitikinkite, kad jūsų oda yra švari, kad išvengtumėte bakterijų spąstų!

4.  Venkite agresyviai veikiančių medžiagų. Dažnai labai greitą ir stiprų efektą sukeliančių kremų bei serumų sudėtyje yra agresyvių cheminių ingredientų, kurie ilgainiui odą ne puoselėja, bet bjauroja. Pavyzdžiui, parabenai (konservantai), naudojami daugumoje kosmetikos priemonių, užtikrina, kad produktas ilgiau liktų tinkamas vartoti. Tačiau tuo pat metu šis cheminis ingredientas tiesiogine žodžio prasme žaloja ir teršia odą.

5. Visada tepkite kremą nuo saulės. Apsauga nuo saulės yra vienas patikimų būdų išlaikyti odos jaunystę. Saulė yra atsakinga už tiek daug matomų odos senėjimo požymių, kad saulės daromai žalai dermatologijoje skirta speciali kategorija – fotosenėjimas.

UV spinduliai ardo kolageną ir sukelia elastino sutrikimus, dėl kurių oda plonėja, formuojasi raukšlės ir pigmentinės dėmės, ryškėja odos spalvos nelygumai. Taigi naudokite kremą nuo saulės ne tik paplūdimyje – naudokite jį kiekvieną dieną. 

Kasdien naudojant apsaugos nuo saulės priemones su SPF oda saugoma nuo UV spindulių poveikio, mažėja odos dėmės, gerėja odos tekstūra ir lyginamos raukšlės.

Išsaugokite sveiką ir gražią odą net ir esant brandesnio amžiaus!


Pasižvalgykite po mūsų rekomenduojamas priemones brandžiai veido odai. Jas rasite ČIA.