Gerosios bakterijos ne tik geresnei žarnyno veiklai, bet ir odai? Taip tikrai įmanoma!

Gerosios bakterijos ne tik geresnei žarnyno veiklai, bet ir odai? Taip tikrai įmanoma!

Jau keletą metų vis garsiau kalbama apie visiškai naują probiotikų taikymo metodą – probiotinę odos priežiūrą ir grožio priemones, papildytas gyvosiomis gerosiomis bakterijomis, kurios yra ypač svarbios norint palaikyti tinkamą odos mikrobiomo pusiausvyrą. Bet apie viską nuo pradžių.

Kas yra odos mikrobiomas?

Odos mikrobiomas – tai milijardai bakterijų, grybelių ir virusų, kurie reikalingi tinkamam odos funkcionavimui. Šie gyvi organizmai yra atsakingi už odos apsaugą nuo patogenų, maistinių medžiagų įsisavinimą ir odos apsauginio barjero palaikymą. Ši fiziologinė ir nematoma ekosistema ir yra vadinama odos mikrobiomu.

Vis tik temperatūros pokyčiai, drėgmė ar UV spindulių poveikis, stresas, netinkama mityba kenkia odai, todėl akivaizdžiai sumažėja natūrali odos mikrobų įvairovė. Prie šio proceso prisideda ir šiuolaikinis gyvenimo būdas, kuris yra pernelyg higieniškas ir „švarus“: norime itin gerai nuvalyti odą ar ją nušveisti, tačiau taip yra suardomas normalus mikroorganizmų balansas ir pažeidžiamas odos paviršius. Tai sukelia įvairias odos problemas: uždegiminius odos procesus, bėrimus, paraudimus, pigmentines dėmes, formuojasi priešlaikinio senėjimo požymiai ir spuogai, aknė, egzema, oda tampa sausa ir jautri. 

Naudojama agresyvi kosmetika dar labiau dirgina odą ir naikina natūralų jos balansą, nes dėl tokios kosmetikos poveikio išsausėjusi ir išberta oda dar labiau šerpetoja, atsiranda raudonų dėmių, daugėja bėrimų ir pūlingų spuogelių – tai odos savisaugos mechanizmas.

Norint palaikyti tinkamą ir sveiką odos mikrobiomą, rekomenduojama naudoti naujos kartos ir šiuo metu sparčiai populiarėjančius produktus su probiotiniais ingredientais, kad būtų išlaikyta tinkama odos pusiausvyra.

Kas tie probiotikai?

Bendrąja prasme probiotikai yra mikroorganizmai arba kitaip – gerosios bakterijos, kurios yra ypač naudingos žmogaus sveikatai ir įprastai yra žinomos kaip kapsulės ar geriami papildai, veikiantys organizmo viduje. Tačiau jau keletą metų kalbama apie vis labiau populiarėjančius probiotikus, kurie skirti veikti iš išorės, t. y. naudoti ant odos paviršiaus.

Kaip veikia probiotikai, skirti odos priežiūrai?

Panašiai kaip probiotikai užkerta kelią įvairioms organizmo problemoms, odai naudingi probiotikai žinomi dėl raminančio poveikio. Gerosios bakterijos atlieka labai svarbų apsauginį vaidmenį: reguliuoja sebumo gamybą, kovoja su laisvaisiais radikalais, palaiko odos pH pusiausvyrą, nuramina odos uždegimus, sustiprina odos apsauginį barjerą ir netgi sumažina spuogus, aknės ir egzemos požymius.

Probiotikai yra naudingi visiems odos tipams, tačiau ypač tinka sausai, jautriai ir sudirgusiai odai, kankinamai aknės arba rožinės.

Jautriai odai. Probiotikai geba atstatyti ir sustiprinti odos apsauginį barjerą, reguliuoti odos imuninį (arba uždegiminį) atsaką. Tai reiškia, kad subalansuojama odos pusiausvyra, ji tampa mažiau reaktyvi. 

Užterštai /aplinkos paveiktai odai. Saulės spinduliai, aplinkos tarša, dietos ar dirginančios odą priemonės gali pagreitinti odos senėjimo procesus ir sumažinti sveiką odos spindesį. Probiotikai, aktyvindami natūralią odos apsaugos sistemą ir atkurdami jos pusiausvyrą, užtikrina natūralią apsaugą nuo šių agresorių. Paprasčiau tariant, probiotikai geba nuraminti ir sumažinti imuninį odos atsaką, kurį skatina tarša ir stresas, užkertant kelią kolageno, elastino ir sveikų ląstelių pažeidimams. Jie veikia tarsi skydas nuo aplinkos agresorių ir visko, su kuo odai kasdien tenka kovoti.

Nuo spuogų, aknės ir rožinės. Probiotinė odos priežiūra yra perspektyvus ir efektyvus būdas gydyti spuoguotą odą. Probiotikai, subalansuodami uždegiminį odos atsaką, gali padėti nuraminti spuoguotą odą iš vidaus. Jie nesausina odos, todėl nesumažėja natūralių odos aliejų ir riebalų kiekis.

Raukšlių prevencija. Pradėjus naudoti kosmetiką su probiotikais, pašalinami ne tik toksinai, bet ir mažinama kenksminga laisvųjų radikalų, kurie kenkia odai ir sukelia ankstyvus senėjimo požymius, padaryta žala. Probiotikai padeda odai sulaikyti drėgmę, o dėl gerai drėkinamos odos mažiau matosi raukšlės. 

Taigi, probiotinės odos priežiūros tikslas yra padėti atkurti odos pusiausvyrą, leidžiančią klestėti gerosioms bakterijoms, kad oda galėtų išlaikyti geriausią savo formą ir sveiką mikrobiomą. Džiaukitės sveika ir spindinčia oda!

Užsukite pasižvalgyti į mūsų naujienas su gyvosiomis bakterijomis: BAK ir Gallinée.