Intymi higiena – kaip taisyklingai ja rūpintis?

Intymi higiena – kaip taisyklingai ja rūpintis?

Turbūt niekam nekyla abejonių, kad būtina reguliariai rūpintis intymia higiena – rūpinimasis savo kūnu, švaros palaikymas turėtų būti kasdienis ritualas. Visgi net ir pačios tvarkingiausios moterys intymiose vietose kartais jaučia diskomfortą, deginimo jausmą, niežėjimą arba nemalonų kvapą. Kodėl?

Priežasčių gali būti daug – pradedant per dažnu prausimusi, netinkamu intymios higienos prausiklių pasirinkimu ir baigiant infekcijomis, kurios gali atsirasti, pavyzdžiui, vartojant antibiotikus.


Kaip taisyklingai rūpintis intymia higiena?

Visų pirma, taisyklinga higiena – tai rūpinimasis mikrobiomu ir tinkamo pH palaikymu (normalus mikrofloros rūgštingumas yra apie 4,5 pH). Tačiau ne ką mažiau svarbu išsaugoti sveikatai naudingą probiotinių pieno rūgšties bakterijų kiekį. Pastarosios ypač svarbios sveikai makšties būklei užtikrinti: jos natūraliai palaiko rūgštinę terpę, stabdo patologinių mikroorganizmų ir uždegimo vystymąsi. 


Esminiai patarimai:

  • Intymių kūno vietų nereikėtų plauti dažniau nei du kartus per dieną. Išimtis – mėnesinės ir karštas oras.
  • Nerekomenduojama dažnai ir ilgai mėgautis karštomis voniomis, nes jos gali pažeisti apsauginį intymių vietų barjerą. 
  • Svarbu dėvėti tinkamus apatinius drabužius, kuriuos reikia keisti kasdien. Kelnaitės turėtų būti patogios, gana laisvos ir pagamintos iš natūralių medžiagų, geriausia iš medvilnės. 
  • Svarbu rinktis tinkamus intymios higienos prausiklius. Įprasti muilai ar dušo geliai gali sutrikdyti pH pusiausvyrą ir suardyti apsauginį barjerą.
  • Geriausia naudoti tik natūralias, kvėpuojančias higienos priemones – ir kasdien, ir per mėnesines. 
  • Reikėtų vengti kvepiančių, spalvotų ir putojančių dušo gelių. Juose esančios medžiagos gali dirginti jautrias kūno vietas ir sutrikdyti pH pusiausvyrą.


Vis dėlto, dėl laiko ar žinių stokos, o gal ir įpratimo moterys intymiai higienai dažnai naudoja tas pačias prausimosi priemones kaip ir visam kūnui. Deja, tokios priemonės intymiai higienai netinka. Tradiciniai muilai ar jų pagrindu pagamintos priemonės turi šarminį pH (didesnį kaip 8,5), kuris suardo rūgštinę makšties terpę, tuo pačiu paveikdamas apsauginį intymių vietų barjerą. Todėl geriausia rinktis natūralias prausimosi priemones: intymios higienos prausiklį, gelį, putas ar kremą.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad geras intymios higienos prausiklis turėtų būti bekvapis ir bespalvis, kad kvapniosios medžiagos nesukeltų alergijų ar uždegimų. Rūpinkimės kūnu ir jis už tai padėkos!


Mūsų turimas intymios higienos priemones rasite ČIA.