Ką reiškia magiškas trumpinys SPF?

Ką reiškia magiškas trumpinys SPF?

Vasarą ypač dažnai girdime, kad SPF apsauga nuo saulės yra tiesiog privaloma. Tačiau ar kada pagalvojote, ką iš tiesų reiškia šis trumpinys?

SPF – tai „Sun Protection Factor“, t. y., „apsaugos nuo saulės faktorius“. Paprastai tariant, tai yra matas, leidžiantis apskaičiuoti laiką, per kurį galite saugiai būti saulėje. 


Kaip žinoti, kiek laiko veikia SPF apsauga?

SPF apsaugos dydį padauginus iš 10, gausime laiko trukmę minutėmis, kiek ši apsauga nuo saulės yra veiksminga. Taigi, jei kaitroje odai nudegti pakaktų 10 minučių, priemonė su SPF 30 odą nuo nudegimų apsaugos vidutiniškai 300 minučių. Atitinkamai, priemonė su SPF 50 odą apsaugos apie 500 minučių. 


Ar visuomet aukštesnis SPF skaičius apsaugo geriau? 

Teoriškai, taip – kuo didesnė SPF apsauga nuo saulės, tuo efektyviau ji saugo, tačiau šis skirtumas nėra labai didelis. Paprastai, priemonės su 50 ir didesne apsauga filtruoja apie 98 % UVB spindulių. Apsauginės priemonės su SPF 30 filtruoja apie 96,7 % UVB spindulių.  


Kiek reikia tepti kremo nuo saulės?

Prisiminkite dviejų pirštų taisyklę: veidui ir kaklui apsaugoti nuo žalingų saulės spindulių poveikio paprastai užtenka ant dviejų pirštų išspausti dvi linijas. Kremą įmasažuokite į odą ir po 30 min. esate pasiruošę eiti į lauką.


Priemonių su SPF apsauga ieškokite ČIA.