Kodėl hialurono rūgštis laikoma jaunystės eliksyru?

Kodėl hialurono rūgštis laikoma jaunystės eliksyru?

Greičiausiai ne kartą teko girdėti, jog hialurono rūgštis odai yra tarsi jaunystės eliksyras, gebantis ir drėkinti, ir veikti kaip ingredientas prieš senėjimo procesus. Dėl savo ypatingų savybių hialuronas gali būti tikra atgaiva ir kelias gražesnės, jaunesnės ir gyvybingesnės odos link. 

Vis tik sulaukęs 25 metų žmogus turi susitaikyti su faktu, kad organizmas hialurono rūgšties pradeda gaminti mažiau. Žinoma, lėtesnę hialurono gamybą lemia ir rūkymas, dažnas alkoholio vartojimas, nuolatinis deginimasis saulėje. Šios rūgšties trūkumas matomas akivaizdžiai – oda tampa sausa, šiurkšti, praranda elastingumą, atsiranda pirmosios raukšlelės. 


Hialurono rūgštis – kas tai?

Hialuronas – tai natūraliai odoje susidarantis elementas. Jis odai suteikia struktūros ir veikia kaip drėgmės magnetas, gebantis pritraukti vandens molekules. Turėdamas tokią ypatingą funkciją, hialuronas veikia prieš odos senėjimo procesus, lėtina smulkių raukšlių atsiradimą, prisotina odą švytėjimo teikiančios drėgmės, ją švelnina ir suteikia tolygumo. 

Pagrindinis hialurono rūgšties privalumas yra drėkinimas ir neįtikėtinas gebėjimas išlaikyti drėgmę. Išsausėjusi oda – kai viršutiniame odos sluoksnyje nėra pakankamai vandens – atrodo sausa, šiurkšti ir pleiskanojanti. Tai ne tik estetikos klausimas. Sausa oda gali būti netgi pavojinga: dehidratuota oda negali tinkamai sukurti apsauginio odos barjero, todėl ji tampa jautresnė išoriniams ir aplinkos veiksniams. Kai odos barjeras yra pažeistas, pro jį gali patekti bakterijos, sukeliančios įvairias infekcijas, taip pat gali formuotis rožinė, spuogai ar dermatitas.


Hialurono rūgšties privalumai

1. Drėkinimas = hialurono rūgštis

Hialurono rūgšties molekulės pritraukia net kelis šimtus kartų daugiau vandens kiekio nei sveria pačios. Hialuronas prasiskverbia į odą ir suriša vandenį su odos ląstelėmis, prisotindama visus odos sluoksnius vertingos, jauninančios drėgmės.


2. Stangri ir lygi oda

Laikui bėgant, odoje esantis elastinas ima nykti, todėl oda praranda elastingumą. Hialurono rūgštis, deja, bet nepašalina veido raukšlių, tačiau jos pripildomos drėgmės – taip sukuriamas lygios odos efektas. Jeigu turite raukšlelių aplink lūpas ir akis, tai signalas, kad odai trūksta drėgmės. 


3. Odos ląstelių atsinaujinimas

Nors hialurono rūgštis nepagreitina ląstelių atnaujinimo proceso, ji sukuria palankią aplinką jam vykti, suteikdama tinkamą drėkinimą ir sustiprindama apsaugines odos funkcijas. Kai odos apsauga tinkamai veikia, ląstelės nėra alinamos laisvųjų radikalų ar uždegiminių procesų, jos gali tinkamai vystytis ir atsinaujinti. Tai natūraliu būdu padeda pagerinti odos būklę.


4. Tinka visų tipų odai

Hialurono rūgštis naudojama siekiant nuolat didinti drėgmės kiekį veido odoje. Nesijaudinkite, rūgštis neriebalina odos! Hialurono rūgštį dėl savo lengvos konsistencijos gali naudoti net ir riebiaodės. 


Taigi, jei susiduriate su įvairiomis veido odos problemomis, norite pagerinti odos būklę ir sumažinti natūralaus senėjimo žymes, priemonės su hialurono rūgštimi gali tapti veiksminga jūsų kasdienės grožio rutinos dalimi.


Veido priemones su hialuronu atraskite ČIA!