Kolagenas – jaunystės paslaptis. Kodėl?

Kolagenas – jaunystės paslaptis. Kodėl?

Ar žinojote, kad kolagenas yra gausiausias baltymas mūsų organizme? Kolagenas vaidina esminį vaidmenį daugelyje kūno sistemų, įskaitant sąnarius, kaulus ir, be abejo, odą. Vis tik kolagenas nėra amžinas – jis natūraliai suyra senstant.


Kokia kolageno svarba odai? 

Kolagenas yra gyvybiškai svarbus baltymas, atsakingas už odos elastingumą ir stangrumą. Kolagenas gaminamas visą gyvenimą, tačiau su amžiumi jo natūraliai mažėja.  Įsivaizduokite kūdikio odą – kokia ji švelni, putli ir stangri. Vaikai turi tokią tobulą odą, nes jų kolageno gamyba yra sparčiausia, o elastino lygis vis dar aukštas!


Kas sukelia kolageno praradimą?

Dažniausia kolageno praradimo priežastis yra amžius. Maždaug po 25 metų kūnas pradeda lėtinti kolageno gamybą. Dėl šio natūralaus kolageno kiekio sumažėjimo oda plonėja, o raukšlės ima gilėti.

Saulė taip pat yra sveikos ir stangrios odos priešas, todėl kiekvieną kartą, kai išeinate į lauką ar būnate saulėtoje vietoje, būtina naudoti priemones nuo saulės su UV apsauga. Saulės šviesa ir UV spinduliai skaido kolageną, todėl oda sensta dar greičiau.


Kaip papildyti kolageno atsargas?

Įtraukite į racioną maisto, kuriame gausu aminorūgščių. Žuvis, vištiena, kiaušiniai, ankštinės daržovės yra „statybiniai blokai“, didinantys kolageno kiekį. Ne ką mažiau svarbios maistinės medžiagos, tokios kaip cinkas, vitaminas C ir vitaminas E.

Susigrąžinti gražią odą gali būti paprasta kaip du kart du! Odos rūpinimasis iš vidaus ir kolageno papildų vartojimas – tai vienas geriausių būdų užtikrinti ilgalaikę odos sveikatą ir tinkamą kolageno kiekį.

Siekiant padidinti kolageno gamybą, išorinė odos priežiūra taip pat neturi būti pamiršta. Kruopščiai atrinkti ingredientai „atrakina“ ląstelių atsinaujinimo procesus, sumažina raukšles, o oda tampa putlesnė ir stangresnė.


Už odos jaunystę ir grožį! Maisto papildus su kolagenu atraskite ČIA.