Mezoterapija be adatų: ultragarso ir elektroporacijos skirtumai

Mezoterapija be adatų: ultragarso ir elektroporacijos skirtumai

Beadatinė mezoterapija – tai vienas naujausių senėjimą stabdančių metodų, kuris pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo: jo metu be adatų į odą įvedami koncentratai, serumai, kaukės ar aktyviosios medžiagos. Tai naujos kartos alternatyva tradicinei mezoterapijai – saugus būdas spręsti odos problemas be jokios rizikos ir skausmo! Atliekant šią procedūrą gali būti taikomas ultragarsas (sonoforezė) arba elektroporacija. Nors šie du metodai yra gana panašūs, tačiau turi esminių skirtumų. Taigi, išsiaiškinkime, kokie jie.


Ultragarso veikimas

Sonoforezė (ultragarsas) – tai greitai veikianti, didelio efektyvumo, neskausminga procedūra, kurios metu biologiškai aktyvios medžiagos didelėmis koncentracijomis įvedamos į gilesnius odos sluoksnius. Ultragarso bangos – tai įvairaus dažnio ir amplitudžių virpesiai. Ultragarso šaltinis skleidžiamais aukšto dažnio virpesiais mechaniškai veikia su juo besiliečiančius audinius. Audiniuose kinta slėgis, vyksta mikrovibracija, kurios metu padidėja ląstelių membranų pralaidumas.

Ultragarsas skysčius (serumus, koncentratus) skaido į vis mažesnius lašelius, kol šie tampa mikrolašelių dydžio. Taip jie geriau, giliau ir greičiau įsigeria į odą, gerina mikrocirkuliaciją ir stangrina odą, greitina ląstelių atsinaujinimą, todėl ultragarsas rekomenduojamas brandžiai, pavargusiai, papilkėjusiai, neigiamo aplinkos poveikio pažeistai ir išsausėjusiai odai. Po šios procedūros pagerėja odos tonusas, oda tampa pastebimai elastingesnė, stangresnė, pranyksta nuovargio žymės, sumažėja negilios raukšlelės, spuogai ir strijos.


Elektroporacijos veikimas

Elektroporacija (elektromezoterapija) – tai, daugelio specialistų nuomone, galingiausias transderminio medžiagų įvedimo būdas, 2003 metais įvertintas Chemijos Nobelio premija. Elektroporacija apima didelio intensyvumo labai trumpos trukmės (mažiau nei vieną milisekundę) elektromagnetinių impulsų naudojimą, siekiant padidinti membranos pralaidumą, odoje atidarant momentinius mikrokanalus. Impulsai akimirksniu sutrikdo ląstelės membraną, todėl veikliosios medžiagos patenka į gilesnius odos sluoksnius. Kai pulsas nutrūksta, membrana grįžta į pradinę struktūrą, o įvestos medžiagos lieka ląstelių viduje. Šis procesas odoje augina „makromolekules“, tokias kaip kolagenas ir hialurono rūgštis, baltymai, padidina veikliųjų medžiagų įsiskverbimą į odą ir galiausiai suteikia matomų rezultatų, padedančių mažinti senėjimo požymius.

Įdomu tai, kad tai vienintelė technologija, kuri sukuria momentinį užpildymo efektą, prilygstamą injekcijoms adatomis. Elektroporacija padidina ląstelių membranų pralaidumą daugiau nei 500 kartų, o veikliųjų medžiagų poveikį net iki kelių tūkstančių kartų, todėl rezultatas matomas iš karto. Procedūra visiškai neskausminga ir nesukelia jokio diskomforto.

Jau po pirmos procedūros oda atjaunėja, pagyvėja, efektyviai lyginamos raukšlelės, oda tampa stangresnė, švytinti ir akivaizdžiai elastingesnė.


Nors tiek ultragarsas, tiek elektroporacija padeda giliau įvesti veikliąsias medžiagas į odą, skiriasi jų taikymo būdas: ultragarso bangos – tai akustinė vibracija, sklindanti aukštesniu dažniu nei gali girdėti žmogaus ausis, o elektroporacija – tai aukštos įtampos elektrinio lauko veikimas. Vis tik svarbiausia, kad šios procedūros yra visiškai neskausmingos, saugios ir ypač veiksmingos.


Sonoforezei skirtus aparatus galite rasti ČIA.