Nenuplaunamas plaukų kondicionierius, aliejus ir serumas – kokie jų skirtumai?

Nenuplaunamas plaukų kondicionierius, aliejus ir serumas – kokie jų skirtumai?

Nenuplaunami kondicionieriai plaukams, serumai ir aliejai – nesunku pasiklysti tarp tokios gausybės priemonių plaukams, tiesa? Yra manančių, kad šios plaukų priežiūros priemonės atlieka tokias pačias funkcijas, tačiau toks teiginys yra klaidingas. Nors jos yra gana panašios tekstūros, tačiau veikia visiškai skirtingais būdais.


Nenuplaunamas kondicionierius

Nenuplaunami kondicionieriai – tai dažniausiai skystos ar lengvos kreminės konsistencijos plaukų priemonės, kurios padeda apsaugoti dažytus ar šviesintus plaukus, ilgiau išlaiko sodrią jų spalvą ir mažina plaukų vėlimąsi, todėl plaukus galima iššukuoti žymiai lengviau. Jei jūsų plaukai yra pažeisti, ploni ar išsausėję, jiems reikės švelnios priežiūros ir drėkinimo. Būtent tai atlieka nenuplaunamas kondicionierius – sugrąžina plaukams sveiką išvaizdą ir žvilgesį.

Šios priemonės tinka visiems plaukų tipams ir būklei, ypač naudingos mažo poringumo plaukams, kuriems gali būti sunku sugerti ir išlaikyti drėgmę.


Plaukų serumas

Plaukų serumai – tai skystos beveik į vandenį ar lengvą kremą panašios plaukų priežiūros priemonės, ypač tinkančios storiems ar nepaklusniems plaukams. Plaukų serumas padengia plaukų paviršių, kad apsaugotų juos nuo žalingo poveikio ar užfiksuotų garbanas. Serumai, skirti apsaugoti plaukus nuo stipraus šukavimo, karščio (nuo elektrinių formavimo prietaisų), taršos ir ilgalaikio saulės poveikio, iš esmės yra formavimo produktai, turintys papildomų privalumų, kurie veikia kaip „botoksas“ – gaivina, saugo plaukus ir sausus galiukus nuo skilinėjimo, juos drėkina, suteikia lankstumo ir sveiko spindesio. 

Serumai plaukams taip pat pasižymi šviesą atspindinčia savybe, todėl plaukai atrodo labiau spindintys, tiesesni ir sveikesni.


Plaukų aliejus

Plaukų aliejai – tai aliejaus pagrindu pagamintos priemonės. Argano aliejus, kokosų aliejus, alyvuogių aliejus ar jojobos aliejus yra populiarūs ingredientai, kurie sudaro šios plaukų priežiūros priemonės pagrindą. Plaukų aliejai geba prasiskverbti į gilesnius plaukų sluoksnius ir juos maitinti iš vidaus, sustiprinti blizgesį, saugoti nuo lūžinėjimo ir galiukų skilinėjimo, gerinti bendrą plaukų būklę. Aliejus plaukams taip pat gali būti naudojamas kitų plaukų priežiūros priemonių suteikiamai drėgmei užfiksuoti, nes sukuria apsauginį sluoksnį, kuris sulaiko drėgmę.


Kaip naudoti šias priemones?

Visada pradėkite nuo nenuplaunamo kondicionieriaus. Purkškite ant išplautų drėgnų plaukų. Jei jūsų plaukai ploni, purkškite tik ant galiukų, kad neapsunkintumėte plaukų šaknų.

Po to naudokite serumą plaukams. Geriausias būdas tepti plaukų serumą ant ką tik išplautų drėgnų plaukų, nors didžiąją dalį serumų galima tepti ir ant sausų plaukų. Atminkite, kad šiuo atveju mažiau yra daugiau: efektui pasiekti reikia tik kelių lašų.

Galiausiai naudokite aliejų plaukams. Tepkite ant drėgnų arba sausų plaukų ir tolygiai paskirstykite tik nuo plaukų vidurio iki galiukų. Aliejų galima naudoti kasdien, kai jaučiate, kad jūsų plaukams reikia šiek tiek daugiau dėmesio ir meilės. 

Nepamirškite, kad šlapių plaukų nerekomenduojama šukuoti šepečiu – tada plaukai yra ypač gležni ir gali lūžinėti. Vietoj to, naudokite plačių dantukų šukas ir šukuokite pradėdami nuo plaukų galiukų atsargiai kildami aukštyn.

Pasirūpinkite plaukais ir skirkite jiems daugiau dėmesio!


Pasižvalgykite po mūsų turimus kondicionierius, serumus ir aliejus ČIA.