Tinkamas odos priežiūros priemonių sluoksniavimas – tobulos odos garantas

Tinkamas odos priežiūros priemonių sluoksniavimas – tobulos odos garantas

Tikriausiai kiekvienos moters grožio spintelėje galima rasti ne vieną veido odos priežiūros priemonę. Tačiau tikrai ne kiekviena žino, kokiu eiliškumu jas naudoti. Kad naudojamos priemonės gebėtų atskleisti geriausias savo savybes ir suteiktų norimą poveikį, ypač svarbu priemones tepti nuosekliai.

Laikykitės auksinės taisyklės – priemones tepkite nuo pačios lengviausios, vandeningiausios tekstūros iki pačios sunkiausios ir riebiausios. Taip visi produktai visiškai įsigers į odą. Lengvesnės konsistencijos produktai negali prasiskverbti per sunkesnių priemonių sukurtą barjerą, todėl jei taikysite tinkamą kosmetikos priemonių sluoksniavimą, išnaudosite maksimalią kiekvieno produkto ir jo sudedamųjų dalių naudą. O jei priemonės naudojamos netinkamai, galite ne tik sumažinti, bet ir panaikinti ankstesnio produkto poveikį.

1 ŽINGSNIS: ant nuvalytos ir švarios odos pirmiausia tepamas veido serumas.

Serumuose naudojamos didelės veikliųjų medžiagų koncentracijos, kurios užtikrina puikų produkto efektyvumą. Ne visi naudoja serumą kaip odos priežiūros rutinos dalį, tačiau tai puikus produktas, kuris padeda spręsti įvairias odos problemas. 

Norėdami sumažinti spuogus tepkite serumą, kuriame yra vitamino C, retinolio, cinko ar salicilo rūgšties. Sausai odai puikiai tinka veido serumai su vitaminu E, glikolio rūgštimi ar hialuronu. Norėdami pašviesinti odą, naudokite serumus, kuriuose yra antioksidantų, pavyzdžiui, žaliosios arbatos ekstrakto.

2 ŽINGSNIS: įsigėrus veido serumui, naudojamas drėkinamasis ar maitinamasis veido kremas.

Kremas veidui padeda apsaugoti odą nuo išorinių pažeidimų, ją drėkina, maitina, saugo nuo neigiamų aplinkos veiksnių ir stabdo priešlaikinius odos senėjimo požymius. Naudokite ne tik dieninį, bet ir naktinį veido kremą!

Svarbu paminėti, kad jei Jūsų oda labai jautri, sukeiskite kremo ir serumo naudojimo etapus. Tai gali padėti sumažinti odos sudirgimus ir paraudimus, nes neleidžia visapusiškai veikti serumo veikliosioms medžiagoms.

3 ŽINGSNIS: įsigėrus veido kremui, tepamas veido aliejus.

Aliejus veidui, jei nuspręsite jį naudoti, visada turėtų būti tepamas paskutinis. Taip yra todėl, kad aliejus yra okliuzinis – tai reiškia, kad jis sukuria barjerą. Aliejus gali patekti per veido kremą, serumus ir losjonus, tačiau užteptas pirmas jis užkirs kelią kitoms priemonėms įsigerti į odą, todėl jos taps neveiksmingos.

4 ŽINGSNIS: galiausiai tepamas kremas su apsauga nuo saulės.

Nors kremai su SPF padeda sumažinti neigiamą saulės spindulių poveikį, svarbu žinoti, kad kasdien tokio tipo priemonės tepti nereikia. Saulė yra vitamino D šaltinis, o jis reikalingas, kad oda būtų sveika. Apsauginis kremas nuo saulės visada naudojamas paskutinis, o vienintelės priemonės, kurias turėtumėte naudoti ant kremo nuo saulės, yra pudra, maskuoklis ar makiažo pagrindas.

Žinodami tinkamą odos priemonių naudojimo eiliškumą gali kilti pagunda greitai viena po kitos tepti visas priemones, tačiau yra viena svarbi taisyklė – turite palaukti nuo 30 sekundžių iki minutės tarp skirtingų priemonių naudojimo, kad jos galėtų įsigerti į odą ir sukurti geriausią poveikį.

Nuosekli veido odos priežiūra yra svarbi rutina, nes nėra vieno produkto, kuriame būtų visi reikalingi komponentai, kurie gebėtų spręsti visas odos problemas. Mėgaukitės taisyklingu grožio ritualu ir tinkamai pasirūpinkite savo oda!