Vargina jautri veido oda. Ką daryti?

Vargina jautri veido oda. Ką daryti?

Jautri oda nėra odos tipas – tai būklė, su kuria tam tikrose situacijose galime susidurti visi. Odos jautrumą sukelia apsauginio odos barjero sutrikimai. Oda tampa jautresnė išoriniams dirgikliams, todėl jautrios odos savininkus dažnai kamuoja odos paraudimai, pleiskanos, patinimai, uždegimai ir (arba) odos įtrūkimai. Juos taip pat vargina nemalonus įsitempusios ir niežtinčios odos jausmas. Pastebėta, kad žmonių, kurie savo odą apibūdina kaip jautrią, skaičius nuolat auga. Kodėl? Štai keletas veiksnių, kurie sukelia odos jautrumą.


Jautrios odos priežastys

Išoriniai veiksniai, tokie kaip karštis, šaltis, UV spinduliai ir oro tarša, gali sukelti padidėjusio odos jautrumo reakcijas. 

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad odos jautrumą sukelia ne tik išoriniai veiksniai: alergija tam tikroms sudedamosioms dalims, hormonų pusiausvyros sutrikimai arba psichologiniai veiksniai, stresas, prasta mityba, miego trūkumas, dehidratacija ar nesveikas gyvenimo būdas, taip pat gali būti priežastys, kodėl oda reaguoja šiek tiek „stipriau“ nei įprastai.


Ko reikia jautriai odai?

Ne visada lengva išsiaiškinti, kodėl oda reaguoja taip, kaip reaguoja. Odos uždegimai, ypač apatinėje veido srityje ir kaktoje, kartu su stipriu niežuliu, yra dažni jautrios odos simptomai.

Pirmiausia svarbu tinkamai prižiūrint odą palaikyti jos funkcijas ir stiprinti pažeistą apsauginį odos barjerą.

Turintys jautrią odą paprastai stipriau reaguoja į muilus, ploviklius, dirbtinius dažiklius ir kvapus, o netinkamų produktų naudojimas gali sukelti odos niežėjimą, sausumą ar paraudimą. Gali padėti paprasta formulė: iš savo kosmetikos priemonių pašalinkite blogus dalykus ir pridėkite gerus. Jautri oda jau yra pervargusi ir neturėtų būti toliau dirginama nereikalingais ingredientais.


Kaip prižiūrėti jautrią odą?

Svarbu ne tik žinoti, kokios odos priežiūros priemonės tinka jūsų veido odai, bet ir kaip tinkamai jas naudoti. Prižiūrėti jautrią odą reikia ypač švelniai – tai padės išvengti odos susierzinimo. Neplaukite jos pernelyg dažnai, nenaudokite aštrių šveitiklių. Lieskite odą tik švariomis rankomis ir stenkitės jos pirštais nekrapštyti. 

Naudokite priemones, kurios stiprina sutrikusią odos barjerinę funkciją, didina drėgmę, mažina diskomfortą, sudirgimus ir suteikia jai daugiau atsparumo. Tai leis visapusiškai pagerinti odos būklę.

Rekomenduojame išmėginti naujas Malu Wilz priemones veidui su probiotikais, sukurtas būtent jautrios odos savininkams!

JAS RASITE ČIA.