Viskas apie veido tonikus – kas jie ir kaip juos naudoti?

Viskas apie veido tonikus – kas jie ir kaip juos naudoti?

Turbūt daugelis žino, kam reikalingas veido kremas, serumas ar prausiklis, tačiau veido tonikas dažniausiai lieka nepelnytai primirštas ir neįtraukiamas į kasdienę veido priežiūros rutiną. Tačiau taip neturėtų būti.


Kas yra veido tonikas?

Daugelis mano, kad veido tonikas skirtas valyti veido odą, tačiau tai – netiesa. Tonikas yra veido odos priežiūros priemonė, naudojama po veido prausimo, t. y. jis naudojamas jau nuvalius makiažą, nuprausus odą prausikliu ar nušveitus šveitikliu, bet dar nepadengus odos kremu, serumu ar kitomis priemonėmis.

Tonikas veidui įprastai turėtų būti naudojamas ryte ir vakare, sudrėkinus vatos diskelį arba įlašinus priemonės į delnus ir lengvais judesiais įtapšnojant į odą. 


Koks veido toniko poveikis?

     • Gaivina ir tonizuoja odą. Veido oda tampa gaivi ir švari.

   • Sutraukia poras. Išsiplėtusios poros dažnai kamuoja riebios ar mišrios odos savininkes, todėl tinkamas tonikas, skirtas šiai problemai spręsti, yra puiki išeitis.

   • Paruošia veido odą kitoms kosmetikos priemonėms. Tonikas sudrėkina odą, todėl ji dar geriau pasisavina kremų, serumų ir aliejų naudingąsias medžiagas.

  • Subalansuoja odos pH. Dėl kieto vandens, muilo, agresyvių prausiklių ar šveitiklių natūralus odos pH išsibalansuoja. Tinkamas tonikas šią problemą iš karto išsprendžia. 

   • Nuvalo makiažo likučius ar nešvarumus. Jei prausiant odą, buvo „pražiūrėti“ kokie nors odos lopinėliai, iki galo gerai nenuvalyti nešvarumai, tonikas padeda idealiai užbaigti veido valymo „procedūrą“. 

    • Drėkina odą. Tai ypač aktualu sausos odos savininkėms ar žiemos sezonu, kai reikalingas papildomas drėkinimas.

Veido tonikai, be jau išvardytų funkcijų, taip pat gali mažinti paraudimus, uždegimus, subalansuoti sebumo kiekį, kolageno gamybą. Kiekvienas tonikas veidui dažnai turi skirtingas funkcijas, tereikia pasirinkti tai, ko Jūsų odai reikia labiausiai.

Vis dėlto, svarbu atminti, kad tonikas veidui negali atstoti prausiklio, nes jis tikrai taip gerai veido nenupraus.


Kaip išsirinkti veido toniką?

Rinkdamiesi veido toniką, atkreipkite dėmesį į jo sudėtį. Rekomenduojama nesirinkti toniko, kurio sudėtyje yra alkoholio, konservantų, kvapiklių ar kitų agresyvių medžiagų. Kuo natūraliau, tuo geriau. 

Veido toniką taip pat reikėtų rinktis atsižvelgiant į odos tipą. Pavyzdžiui, jautrios ar sausos odos savininkėms reikėtų rinktis toniką, kuris nedirgina odos ir ją drėkina. Mišriai odai reikėtų gaivinančio ir drėkinančio toniko, o riebiai tiktų tonikas, kuris sutraukia poras, mažina bakterijas ir sebumo perteklių.

Taigi, veido tonikas yra ypač svarbi kasdienės veido priežiūros priemonė, kuri turėtų stovėti kiekvienoje grožio lentynėlėje. 


Pasižvalgykite po mūsų rekomenduojamus tonikus veidui ČIA.