Vitaminas C – puikus ingredientas pavargusiai, spindesio netekusiai ir išsausėjusiai odai

Vitaminas C – puikus ingredientas pavargusiai, spindesio netekusiai ir išsausėjusiai odai

Vitaminas C (dar vadinamas askorbo rūgštimi) yra vienas iš natūraliai gamtoje aptinkamų antioksidantų. Apie vitamino C teigiamą poveikį imuninei sistemai ir žmogaus sveikatai žino daugelis: jis vartojamas kaip prevencinė priemonė nuo peršalimo ligų, taip pat gerina geležies įsisavinimą. 

Besirūpindami vidiniais organizmo procesais dažnai pamirštame savo odą, kuriai vitaminas C taip pat yra be galo reikalingas. Kadangi vitamino C žmogaus organizmas negamina, jo turime gauti iš kitų šaltinių ir palepinti odą šiuo ingredientu papildytomis grožio priemonėmis. Įdomu tai, kad oda šį komponentą įsisavina tik tada, kai pagrindinė jo dalis jau būna pasiskirsčiusi svarbiausiuose organuose. Todėl būtent veido oda dažniausiai kenčia nuo vitamino C trūkumo

Vitamino C naudojimas odai serumo, kremo ar miltelių pavidalu – itin populiarios procedūros po vasaros sezono, gerinančios odos išvaizdą, mažinančios pigmentaciją, spuogus ir suteikiančios odai tvirtumo. Vitaminas C yra itin reikšmingas odos priežiūroje ir atlieka daugybę funkcijų:

  • Veikia prieš oksidacinį stresą 

Aplinkos veiksniai, tokie kaip saulės spinduliai, tarša, rūkymas ar dietos, gali sukelti oksidacinį stresą, dėl kurio atsiranda molekulių, vadinamų laisvaisiais radikalais, disbalansas. Šis disbalansas gali pažeisti kūno ląsteles ir audinius – tai lemia spartesnį odos senėjimo procesą. Vitaminas C veidui, kaip antioksidantas, sumažina oksidacinio streso poveikį, neutralizuodamas laisvųjų radikalų molekules ir subalansuodamas jų kiekį organizme.

  • Kovoja su odos senėjimo procesais

Vitaminas C greitina kolageno ir elastino gamybą. Šios medžiagos yra natūralūs baltymų pluoštai, kurie padeda išlaikyti odą putlią ir stangrią. Esant jo trūkumui oda atrodo pavargusi ir papilkėjusi. Taigi, skatindamas kolageno gamybą, vitaminas C padeda išvengti ankstyvo odos senėjimo ir raukšlių formavimosi. 

Priemones, papildytas didesnės koncentracijos vitaminu C, rekomenduojama pradėti naudoti nuo 25 metų. Tokiame amžiuje tiek kolageno gamybos, tiek ląstelių atsistatymo procesai pradeda lėtėti ir prasideda odos senėjimo procesas. 

  • Mažina odos problemas

Vitaminas C greitina smulkių odos pažeidimų gijimą, mažina uždegiminius procesus odoje bei padeda neutralizuoti aknės ar egzemos sukeltus odos nelygumus. Taip pat slopina melanino gamybą, kuris sukelia odos spalvos pokyčius, pavyzdžiui, susidaro tamsios dėmės ar hiperpigmentacija. Šis vitaminas šviesina odą ir mažina pigmentines dėmes ir spuogelius.

Svarbu: naudojant ypač koncentruotas priemones su vitaminu C oda dėl sumažėjusio pH lygio gali būti jautri saulės spinduliams, tapti kiek dirglesnė ir jautresnė, todėl norint išvengti nemalonių pojūčių rekomenduojama šias procedūras atlikti vakare, kai nebėra saulės poveikio, arba ryte paskutiniu odos priežiūros žingsniu veidą dosniai padengiant nuo saulės saugančiu kremu.

Rūpinkitės savo oda ir jauskitės gražios kiekvieną dieną!

Mūsų rekomenduojamas priemones su vitaminu C rasite ČIA.